kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:



Motina Teresė




Vardas: Motina
Pavarde: Teresė
Gimė: 1910-08-26
Mirė: 1997-09-05
Tautybė: Makedonietė
Aprašymas:

      Motina Teresė (tikrasis vardas Agnes Gonxha Bojaxhiu; albanų kilmės religinio ordino steigėja, Nobelio taikos premijos laureatė.


   Gimė 1910 m. rugpjūčio 27 d. Skopjė (dabar Makedonijos sostinėje)  albanų katalikų šeimoje. Agnes Gonxha (persiškai Gonxha reiškia "gėlės žiedas") buvo jauniausias Nikola and Drane Bojaxhiu šeimos vaikas. Kai Agnes buvo apie 8 metus, mirė jos tėvas, palikęs šeimą sunkioje materialinėje būklėje.  Agnes baigė katalikišką mergaičių mokyklą škodroje.

      Būdama 18 metų ji pajuto Dievo kvietimą tapti vienuole, bet nenoromis paliko laimės kupinus namus.1928 m. lapkričio mėnesį Agnes buvo nusiųsta į Loreto vienuolyną netoli Dublin miesto Airijoje.Iš Dublino Agnė keliavo į Darjeeling, Indijoje, kur 1931 m. kovo 24 d. jaunoji Agnes Gouxha Bojaxhiu padarė pirmuosius vienuolės įžadus ir pasirinko Teresės vardą.

        Netrukus Teresė buvo išsiųsta į užkimštas, purvinas Kalkutos miesto gatves, pilnas nevilties ir nusiaustas neįsivaizduojamo skurdo. Pradžioje ji mokytojavo šv. Marijos mergaičių mokykloje, kurią lankė dailiai apsirengusios pasiturinčiųjų tėvų dukterys. Ji mokė geografijos. Keletą metų buvo tos mokyklos vedėja. Iš savo vienuolyno lango gatvėse ji vis matė skurdą, vargą ir ligas.

        1937 m. gegužės mėn. Motina Teresa grįžo į Darjeeling. Ten, Loretto mokykloje, davė amžinuosius įžadus. Po devynerių metų, važiuodama traukiniu, Motina Teresė pajuto, jos pačios žodžiais tariant, pašaukimą jau turimame pašaukime. Ji jau buvo pašaukta į Indiją, bet dabar Dievas ją kvietė apleisti vienuolyną ir eiti tiesioginiai dirbti Jo darbą. Tai įvyko 1946 m. rugsėjo mėn. 10 d. Motina Teresė padavė prašymą gyventi už vienuolyno sienų ir vienai darbuotis Kalkutos lindynėse. Pats Popiežius Pijus XII turėjo įsiterpti ir suteikti specialų leidimą, leidžiantįTeresei aplesiti vienuolyno patogumus ir gyventi su neturčiais ir apleistaisiais.

       1948 m. Motina Teresa tapo Indijos piliete. Ji nebenešiojo juodų, su baltu papuošimu, vienuoliškų rūbų. Vietoj to ji nutarė nešioti paprastą baltą medvilninį sari su apsiūtomis mėlynomis juostelėmis. Tai buvo kažkas panašaus į vietinių beturčių nešiojamus rūbus. Ji jau turėjo dvi pagelbininkes, kurios tapo pasišventusiomis pasekėjomis.

       Motina Teresa patyrė daug pasipriešinimo iš daugelio vietinių gyventojų, kurie į ją įtatinai žiūrėjo, manydami, kad ji mirštančius žmones bandė pervesti į krikščionišką tikėjimą. Palaipsniui, jos gerumas ir tikra meilė ligoniams ir mirštantiems Indijos pareigūnus "nuginklavo".

      1963 m. įsisteigė Meilės broliai misijonieriai ("Missionary Brothers of Charity"). Jie nešioja paprastas kelnes ("džinsus"), marškinėlius, kryželį ant kaklo ir dirba tokį pat darbą kaip vienuolės, bet yra laikomi tinkamesniais dirbti su ligotais ir mirštančiais vyrais.

     Mirė 1997 metais

       Popiežius Jonas Paulius II ją paskelbė palaimintąja 2003 m. spalio mėn. 19 d. Ta diena Bažnyčios kalendoriuje buvo švenčiama kaip misijų sekmadienis.

http://ateitis.org/praeitis/agnesdanguje.html
lt.wikipedia.org
www.kabutes.lt


Citatos

Gerieji jūsų darbai bus užmiršti rytoj.
-Vis dėlto darykite gerus darbus!
Tai, ką jūs kūrėte metais, gali būti sugriauta per trumpą laiką.
-Vis dėlto kurkite!
Atiduodami pasauliui, ką turite geriausio, rizikuojate likti nuogi.
-Vis dėlto duokite tai, ką turite geriausio!

Šypsena yra kaukė arba apsiaustas, kuris viską uždengia. Kalbėjau taip, lyg mano širdis būtų kupina meilės Dievui, švelnios asmeninės meilės. Jei būtum ten buvęs, būtum sakęs‚ kokia veidmainystė. (Brianas Kolodiejchukas, knyga „Motina Teresė: būk mano šviesa“)
Šventumas tai yra šypsantis vykdyti Dievo valią.
Kai vargšas miršta iš bado, tai atsitinka ne todėl, kad Dievas juo ar ja nepasirūpino. Taip atsitiko dėl to, kad nei tu, nei aš nepanorome duoti tam žmogui, ko jam ar jai reikėjo.
Tai, ką aš galiu padaryti, tu to negali. Ką gali padaryti tu, aš negaliu to. Bet kartu mes galime padaryti dėl Dievo kažką tikrai gražaus.
Meilės darbai visuomet yra džiaugsmo darbai. Nebūtina ieškoti laimės: jei mylime kitus, ją gausime. Tai - Dievo dovana.
Reikia visai nedaug, gal tik šypsenos. Pasaulis būtų dar geresnis, jeigu kiekvienas daugiau šypsotųsi. tad šypsokitės ir džiaukitės, kad Dievas jus myli.
Šventumas - tai ne prabanga kai kuriems išrinktiesiems, bet užduotis kiekvienam.
Žmogus, kuris prisiriša prie turto, gyvena apimtas turto rūpesčių, išties yra didelis vargšas. Jeigu jis savo pinigais tarnauja kitiems, tuomet jis turtingas, labai turtingas.
Mylėk gyvenimą, koks jis yra [...] Mylėk jį, net jeigu neduoda tau tai, ką galėtų, mylėk jį, net jeigu nėra toks, kokio norėtum. Mylėk jį kaskart, kai gimsti ir kaskart, kai esi prie mirties slenksčio. Tačiau niekada nemylėk be meilės. Niekada negyvenk be gyvenimo.
1 2
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |